MBN od początku do końca
Brak danych
Strona główna > Aktualności > Zbieraj z klasą ... w Giżycku z MBN Nieruchomości Konsulting

Zbieraj z klasą ... w Giżycku z MBN Nieruchomości Konsulting
2017-09-13 10:27:22

Zbieraj z klasą ... w Giżycku z MBN Nieruchomości Konsulting pod patronatem Burmistrza

Już w najbliższy piatek, 15 września 2017 r. dzieciaki z giżyckich szkół podstawowych wezmą udział w przedstawieniu promującym działania na rzecz ekologii - ZBIERAJ Z KLASĄ. 

Wydarzenie objął swoim patronatem Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, za co serdecznie dziękujemy.

Impreza odbywa się przy wspołpracy z Miejskim Zespółem Obsługi Szkół i Przedszkoli i Panem Dyrektorem Piotrem Szulcem oraz Dyrektorami gizyckich szkół podstawowych.

Wielkie podziękowania za pomoc należą się firmie IMPART-DJ z Giżycka i jej właścicielowi Romanowi Ogonowskiemu, która zadba o część "techniczną" przedstawienia.

O wydarzeniu:

ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A wraz z ambasadorami akcji Justyną Tomańską i Mariuszem Totoszko oraz Magic Records prezentują V EDYCJĘ akcji pro-ekologicznej „ZBIERAJ Z KLASĄ ” 

ZBIERAJ Z KLASĄ to akcja pro-ekologiczna, której celem jest edukacja dzieciaków w zakresie ekologii. Chcemy nie tylko edukować, ale także zmotywować dzieciaki do ochrony naszej planety poprzez działania pro–ekologiczne – np. segregowanie śmieci, zbieranie zużytych baterii czy elektrośmieci.
Jak pokazuje doświadczenie lat ubiegłych, akcja ma głęboki sens i wspaniały odzew. 
Dotychczas w akcję zaangażowało się 1018 placówek edukacyjnych z 17 województw.
Podczas całej akcji, która trwa od 2013 roku zebrano już ponad 138 ton zużytych baterii oraz ponad 164 tony elektrośmieci!! 

Jesteśmy przekonani, że poza budowaniem świadomości wśród dzieciaków, nic tak ich nie zmotywuje do zachowań pro ekologicznych jak szansa zdobycie wspaniałych nagród. 
W tym roku dzieciaki z placówek biorących udział w akcji „ZBIERAJ Z KLASĄ” mają szansę zdobyć́ bardzo cenne nagrody, nie tylko punkty, które można zamienić́ na produkty w sieci sklepów Empik, ale też nagrody finansowe oraz wycieczki, m. in. wyjazd klasy z opiekunami na zagraniczny kemping z biurem Vacansoleil oraz wyjazdy na zielone szkoły w Polsce. 

V edycja tej ogólnopolskiej akcji rusza we wrześniu 2017r. W mediach możecie zobaczyć teledysk promujący, gdyż tym razem akcję wspierać będzie także płyta, która przybliży dzieciakom zagadnienia związane z ekologią w formie przebojowych piosenek . 
Teledysk „ZBIERAJ Z KLASĄ” promuje zarówno całą akcję, jak i wspomnianą płytę. 

Akcja „ZBIERAJ Z KLASĄ” to także cykl nieodpłatnych muzycznych spektakli, które poprowadzi wokalista Mariusz Totoszko oraz założycielka portalu dla dzieci Justyna Tomańska, a także maskotka akcji Paluszek.

Podczas spektakli uczestnicy mają okazję zgłębić́ wiedzę z zakresu ekologii, poprzez zabawę.
Uczą się dlaczego warto dbać́ o Ziemię i zbierać́ zużyte baterie oraz elektrośmieci. 
W trakcie spektakli dzieci będą mogły uczestniczyć w konkursach i wygrać́ nagrody w postaci płyt, książek lub map dla swojej klasy. A to wszystko po to, aby przekazać podopiecznym, jak ważne jest dbanie o środowisko. 

Trasa spektakli V-edycji akcji „ZBIERAJ Z KLASĄ” obejmuje 20 miast w Polsce m.in. : Gdynię, Opole, Zieloną Górę, Grudziądz, Giżycko, Ząbki, Warszawę i wiele innych.

Operator projektu:
Remondis Electrorecycling, www.remondis-electro.pl 

Partnerzy projektu:

Najlepsze dla dzieci, www.najlepszedladzieci.com
Magic Records
Toyota 
Bat EKO 

Sponsorzy nagród: 

VACANSOLEIL - RODZINNE WAKACJE NA KEMPINGU
FARMA ILUZJI
AQUARIUS ***** HOTEL SPA & WELLNESS
GRUPA DSF 
GWAREK – OŚRODEK WYPOCZYNKOWY, CENTRUM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU
TALARIA LADIES SPA

Patroni medialni projektu: 

TELETOON
RADIO ZŁOTE PRZEBOJE
BRAVO
BRAVO SPORT
TUBE NEWS
EGMONT
CZAS DZIECI.PL
TV PULS
ODPADY I ŚRODOWISKO dwumiesięcznik
ŚRODOWISKO – ekologia, edukacja, finance, samorządy, edukacja

Zapraszamy do kontaktu: baterie@remondis.pl 
Więcej informacji o projekcie na stronie:
www.zbierajzklasa.pl

Image